Raad van bestuur

De raad van bestuur bestaat (rvb) sinds 1 juli 2018 uit zeven leden. De taakverdeling over de leden van de rvb is zowel gebaseerd op de aansturing van de verschillende Lines of Service (Assurance, Tax & Legal en Advisory) als op functionele taakgebieden, zoals finance, human capital, quality & risk en marketing en corporate responsibility.

De voorzitter van de raad van bestuur (territory senior partner) is formeel de enige statutaire bestuurder. De overige leden van de raad van bestuur zijn tijdens hun bestuurstermijn gevolmachtigd bestuurder. De benoeming van de voorzitter vindt plaats door de algemene vergadering (de partners) op basis van een bindende voordracht door de raad van commissarissen. De rvc betrekt in zijn besluitvorming en selectie ook de door de voorzitter aan te stellen leden in zijn team.

Ad van Gils

Ad van Gils

Ad van Gils (1967) trad in 1991 als accountant in dienst van een van de rechtsvoorgangers van PwC en werd partner op 1 juli 2002. In 2012 werd hij benoemd in het bestuur van PricewaterhouseCoopers Advisory N.V. (Advisory Board). Op 1 juli 2013 kwam hij in de raad van bestuur van PwC in Nederland. 

Als lid van de raad van bestuur was hij tot 1 oktober 2016 verantwoordelijk voor Advisory en voorzitter van de Advisory Board. Tijdens deze periode was hij ook verantwoordelijk voor de portefeuille van CFO en (vanaf 1 juli 2015) voor de portefeuille van COO. Op 1 oktober 2016 (tot 30 juni 2018) werd hij verantwoordelijk voor Assurance en voorzitter van PricewaterhouseCoopers Accountants N.V. (Assurance Board).

Sinds 1 juli 2018 is Ad voorzitter van de raad van bestuur. 

Portefeuille:  

  • Voorzitter van de raad van bestuur 
  • Lid van het Leadership Team van PwC Europe SE 
  • Lid van het EMEA Leadership Team 
  • Lid van het PwC Network Strategy Council 

Benoemingsdatum: 1 juli 2018 
Einde bestuurstermijn: 1 juli 2022, herbenoembaar

Agnes Koops

Agnes Koops-Aukes

Agnes Koops-Aukes (1969) trad in 1991 als accountant in dienst van een van de rechtsvoorgangers van PwC en werd partner op 1 juli 2007. In 2013 werd zij benoemd in het bestuur van PricewaterhouseCoopers Accountants N.V. (Assurance Board).

Sinds 1 juli 2018 is Agnes lid van de raad van bestuur, waar ze verantwoordelijk is voor Assurance, en voorzitter van de Assurance Board. 

Portefeuille: 

  • Assurance 
  • Lid van het EMEA Assurance Leadership Team 

Benoemingsdatum: 1 juli 2018
Einde bestuurstermijn: 1 juli 2022, herbenoembaar 

Nevenfuncties: 

  • Lid van het Overlegplatform Openbare Accountantskantoren (OPAK) 
  • Lid van de stuurgroep Openbaar Belang van de NBA
Jolanda Lamse-Minderhoud

Jolanda Lamse-Minderhoud

Jolanda Lamse (1969) trad in 1992 als accountant in dienst van een van de rechtsvoorgangers van PwC en is partner sinds 2006. In 2010 werd ze lid van het bestuur van PricewaterhouseCoopers Accountants N.V. (Assurance Board). In 2013 werd ze benoemd in de raad van bestuur. In die rol had ze verschillende verantwoordelijkheden, waaronder human capital en diversity. 

Sinds 1 juli 2018 is Jolanda Chief Financial Officer (CFO) en Chief Operations Officer (COO) in de raad van bestuur van PwC in Nederland en tevens verantwoordelijk voor quality & risk.  

Portefeuille:

  • Chief Financial Officer 
  • Chief Operations Officer 
  • Quality & risk 
  • Lid van het Executive Team van PwC Europe SE (brand, regulatory & compliance) 

Benoemingsdatum: 1 juli 2013
Einde bestuurstermijn: 1 juli 2022, niet herbenoembaar 

Nevenfunctie: 

 

  • Lid van de raad van toezicht van TNO

 

Maarten van de Pol

Maarten van de Pol

Maarten van de Pol (1972) trad in 1996 als accountant in dienst van een van de rechtsvoorgangers van PwC en is partner sinds 1 juli 2007. Hij werd in 2013 benoemd in het bestuur van PricewaterhouseCoopers Advisory N.V (Advisory Board). 

Sinds 1 juli 2018 maakt Maarten deel uit van de raad van bestuur van PwC in Nederland, waar hij verantwoordelijk is voor Advisory, en is hij voorzitter van de Advisory Board. 

Portefeuille: 

  • Advisory
  • One Deals Leader PwC Europe

Benoemingsdatum: 1 juli 2018
Einde bestuurstermijn: 1 juli 2022, herbenoembaar

Marc Borggreven

Marc Borggreven

Marc Borggreven (1970) begon zijn carrière bij een van de rechtsvoorgangers van PwC. Hij werd taxpartner op 1 juli 2007. In 2015 werd hij benoemd in het bestuur van PricewaterhouseCoopers Belastingadviseurs N.V. (Tax Board). 

Sinds 1 juli 2018 is Marc lid van de raad van bestuur van PwC in Nederland en daar verantwoordelijk voor human capital. 

Portefeuille:

  • Human capital 
  • Lid van het Executive Team van PwC Europe SE

Benoemingsdatum: 1 juli 2018
Einde bestuurstermijn: 1 juli 2022, herbenoembaar 

Nevenfunctie: 

  • Lid van de adviesraad van European Women on Boards

Marc Diepstraten

Marc Diepstraten

Marc Diepstraten (1966) trad in 1990 in dienst van een van de rechtsvoorgangers van PwC en werd partner op 1 juli 2001. Hij is een specialist in internationale fiscaliteit en transfer pricing. 

Marc is sinds 1 juli 2016 lid van de raad van bestuur, waar hij verantwoordelijk is voor Tax & Legal, en voorzitter van PricewaterhouseCoopers Belastingadviseurs N.V (Tax Board). 

Portefeuille: 

  • Tax & Legal 
  • EMEA Tax Leader 

Benoemingsdatum: 1 juli 2016
Einde bestuurstermijn: 1 juli 2022, niet herbenoembaar

Renate de Lange

Renate de Lange-Snijders

Renate de Lange (1972) trad in 1996 in dienst van een van de rechtsvoorgangers van PwC en werd partner op 1 juli 2008. Ze is fiscaal specialist en adviseert familiebedrijven. 

Sinds 1 juli 2018 is ze lid van de raad van bestuur van PwC in Nederland, waar ze verantwoordelijk is voor clients & markets. 

Portefeuille: 

  • Clients & markets 
  • Corporate responsibility (PwC in Nederland en EMEA) 

Benoemingsdatum: 1 juli 2018
Einde bestuurstermijn: 1 juli 2022, herbenoembaar

Contact

Meint Waterlander

Woordvoerder

Tel: +31 (0)88 792 70 00

Volg ons