Marktsector
Publieke sector/Financiële sector
Onze rol
Levering, implementatie, beheer en doorontwikkeling van de primaire IT-systemen
Door
PwC Managed Services
Invest International is een internationale investeerder die Nederlandse bedrijven en partneroverheden ondersteunt met financieringsoplossingen in buitenlandse markten. Het doel van Invest International: duurzame economische groei, het ondersteunen van transities in focus-sectoren en bijdragen aan het verdienvermogen van Nederland. Aandeelhouders zijn het ministerie van Financiën en FMO, de Nederlandse Financieringsmaatschappij voor Ontwikkelingslanden. Bij de oprichting als greenfield in 2021 had Invest International nog geen eigen IT-infrastructuur.
Bij de oprichting nam Invest International direct een aantal bestaande financieringsregelingen over van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en FMO. Afgesproken werd dat Invest International tot een jaar na de overgang gebruik kon maken van de IT-systemen van RVO en FMO. Daarna moesten alle dossiers gemigreerd zijn naar een nieuw eigen systeem van Invest International. Bij de implementatie daarvan was haast dus geboden. Maar met een groot aantal product/markt-combinaties en circa 2 miljard euro aan publieke gelden mocht snelheid niet te koste gaan van kwaliteit en toekomstbestendigheid.
Invest International schreef een aanbesteding uit voor de selectie van een IT-partner, waarbij PwC werd geselecteerd. Doorslaggevend was dat wij de publieke financieringssector en de bancaire sector als geen ander kennen. Daarnaast hebben we alle disciplines in huis voor een integrale end-2-end oplossing, inclusief specialisten op de gebieden van technologie, proces, legal, verandering, cybersecurity en meer. We konden dus zonder omwegen aan de slag. Bovendien zijn we ‘IT-agnostisch’, wat wil zeggen dat PwC niet gebonden is aan een bepaalde technologie of leverancier. We hebben allianties met meer dan dertig platformaanbieders, waaronder de grote zoals SAP, Oracle, Salesforce, Microsoft en Google. Voor Invest International kozen we twee SaaS-oplossingen waarmee we het systeem konden realiseren binnen de relatief korte time-to-market.
Met een multidisciplinair team leverden en implementeerden we binnen de gevraagde termijn van een jaar de volledige IT-structuur en was alle data gemigreerd. De systemen voor mid- en backoffice, boekhouding en bankzaken werden gekoppeld en waar nodig werd bestaande code geconfigureerd en nieuwe code toegevoegd. Sindsdien beheert PwC het volledige systeem, inclusief updates, beveiliging, wijzigingen en doorontwikkeling. Daarnaast verzorgen we de eerstelijns servicedesk en incidentopvolging.
Vanuit onze heritage streven wij altijd naar een relatie voor de lange termijn, gebaseerd op wederzijds begrip en vertrouwen. Een relatie waarin we meebewegen met onze opdrachtgever, met technische ontwikkelingen en met veranderende omstandigheden. Altijd flexibel en proactief.