Ontwikkelingen in de retail-, consumenten- en recreatie-industrie

PwC Consumer Markets M&A Deals nieuwsbrief februari 2026

PwC Consumer Markets M&A Deals nieuwsbrief februari 2026
  • 12/03/26

Bedrijven opereren nog steeds in een onzekere wereld, die wordt beïnvloed door geopolitieke instabiliteit en snelle technologische ontwikkelingen. Dit baart CEO’s logischerwijs grote zorgen, maar het schept ook kansen.

Uit onze 29e Global CEO Survey, gehouden onder 4.454 CEO’s wereldwijd, blijkt dat bedrijven met een solide basis voor AI-adoptie en innovatie én het vertrouwen van hun stakeholders het relatief beter doen dan organisaties die hier minder aandacht aan besteden of geen actie ondernemen. Fusies en overnames kunnen helpen om deze basis te leggen.

Hoewel de vooruitzichten voor 2026 positief zijn, begon het jaar relatief rustig. In januari vonden er in totaal 48 deals plaats; dat is een daling van 68 deals ten opzichte van vorig jaar. Enkele opvallende transacties zijn:

  • De overname van Van Loon Group door Van Rooi Meat BV
  • Drogist.nl werd overgenomen door Plein.nl BV
  • Alpha Foods BV werd overgenomen door Vision Healthcare NV

De meest actieve sectoren qua aantal deals in januari waren ‘health & wellness’, online marktplaatsen en ‘specialty retail’, met elk vijf transacties. De meest opmerkelijke:

  • De overname van Alpha Foods BV door Vision Healthcare NV
  • FitzWalter Capital Ltd die Auction Technology Group plc overnam, en
  • EP Group AS en J&T Capital Partners die Fnac Darty SA overnamen.

Lees meer in de februari-editie van onze maandelijkse nieuwsbrief

(PDF of 2.8MB)

Contact us

Wilmer Kloosterziel

Wilmer Kloosterziel

Partner, PwC Netherlands

Tel: +31 (0)61 386 40 62

Volg ons